Парацетамакс с аромат на капучино 1000 мг х10 сашета Actavis

8,19 лв.

Изчерпан

Категория:

Описание

Парацетамакс с аромат на капучино е лекарствен продукт без лекарско предписание с активно вещество Парацетамол, който е предназначен за понижаване на температурата и облекчаване на леки до умерени болки. Предлага се под формата на гранули в сашета. Парацетамол спада към фармакотерапевтичната група на болкоуспокояващите лекарства, които действат едновременно като лекарства, които понижават температурата със слабо противовъзпалително действие.

Състав:
Активното вещество в Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг е парацетамол. 1 саше съдържа 1000мг парацетамол.
Другите съставки са: сорбитол, талк, основен бутилметакрилатен полимер, хипромелоза, магнезиев оксид, лек, стеаринова киселина, кармелоза натрий, натриев лаурилсулфат, титанов диоксид (Е171), сукралоза, магнезиев стеарат, симетикон, овкусител с аромат на капучино (съдържа малтодекстрин, арабска гума (Е414), естествени и идентични с естествените аромати вещества, триацетин (Е1518), N,2,3-триметил-2-(пропанил-2)бутанамид.

Разгледайте и другите продукти от категорията Грип и настинка. Регистрирайте се в нашата онлайн аптека и ще може да получавате седмичния ни бюлетин с актуални за сезона предложения, промоции и нови продукти на супер атрактивни цени. Ако имате нужда от консултация, насреща е квалифициран магистър-фармацевт, който може да ви насочи към продуктите, с които да постигнете желания ефект. Не се колебайте да оставите запитване по всяко едно време от денонощието. Ако поръчате продукти при определени условия получавате безплатна доставка, а повече информация може да получите в секцията Доставка.

Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг се приема само през устата. Не трябва да се приема след храна. Необходимо е гранулите да се поставят в устата върху езика и да се преглътнат без вода. Дозата Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг се определя от възрастта и теглото, като стандартната доза е 10-15 мг парацетамол на килограм телесно тегло като единична доза, до обща дневна доза от 60-75 мг/кг телесно тегло. Интервалът между приемите е в зависимост от симптоматиката и максималната обща дневна доза и трябва да бъде най-малко 6 часа, тоест трябва да се прилага най-много 4 пъти на ден.

Нежелани реакции:
Както всички лекарства и това може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава. Могат да възникнат следните редки нежелани реакции като: анемия; нехемолитична и костно-мозъчна депресия; тромбоцитопения; екзокринни състояния на панкреаса, остър и хроничен панкреатит; алергични състояния; уртикария; анафилактични реакции; алергии към храни и лекарства; нефропатии и тубуларни нарушения.
Парацетамол е масово употребяван и проявите на нежелани реакции са редки , като са свързани главно с предозиране.
В случай на сериозна проява на някоя от нежеланите лекарствени реакции или на други реакции е необходимо да се уведоми лекар или фармацевт.

Преди употреба на Парацетамакс:

Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг не трябва да се употребява при: алергия към парацетамол или някоя от останалите съставки на продукта; тежко чернодробно заболяване.
Необходимо е да се обърне специално внимание при употребата на Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг: при наличие на тежко бъбречно или чернодробно заболяване; при пациенти с нециротично алкохолно заболяване на черния дроб; не трябва да се надвишава препоръчаната доза; в случай на хроничен алкохолизъм, глюкозо-6-фосфатдехидрогеназна недостатъчност, хемолитична анемия; ако е установен синдром на Гилберт (фамилна нехемолитична жълтеница).

Деца и юноши:

Парацетамол не се препоръчва за деца под 8 години и под 26 кг тегло, тъй като дозата не е подходяща за тази възрастова група. За този вид пациенти има достъпни други форми и дозировки.

Други лекарства и Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг / Paracetamax Cappuccino 1000 mg х10 сашета – Actavis:

Лекарствата, които могат да повлияят върху ефекта на Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг са: пробенецид (лекарство използвано за лечение на подагра); възможно вредни за черния дроб лекарства напр. фенобарбитал (таблетки за сън), фенитоин, карбамазепин, примидон (лекарства използвани за лечение на епилепсия) и рифампицин (лекарство използвано за лечение на туберкулоза); метоклопрамид и домперидон (лекарства използвани за лечение на гадене); лекарства забавящи изпразването на стомаха; колестирамин (лекарство намаляващо повишените нива на серумните липиди); лекарства за разреждане на кръвта (антикоагуланти приемани през устата, особено варфарин).
Едновременния прием на парацетамол и азидотимидин (зидовудин, лекарство използвано за лекуване на ХИВ инфекция) увеличава тенденцията за намаляване на броя на белите кръвни клетки (неутропения). Това може да окаже влияние върху имунната система и да повиши риска от инфекции, поради което едновременния прием на Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг със зидовудин трябва да става само по медицинска препоръка.

Парацетамакс с храна, напитки и алкохол:

Хроничната употреба на алкохол може да снижи прага на токсичност на парацетамол. При тези пациенти интервала между два приема трябва да бъде най-малко 8 часа. Средната дневна доза не трябва да надвишава 2 гр парацетамол.

Бременност и кърмене:

Необходимо е да се потърси съвет с лекар или фармацевт преди употребата на което и да е лекарство. От опита досега не са отчетени някакви нежелани ефекти на парацетамол върху бременността или върху плода. Макар, че парацетамол се екскретира в кърмата в малки количества, не са отбелязани нежелани реакции върху кърмачетата. Терапевтичните дози парацетамол могат да се използват по време на бременност и кърмене.

Шофиране и работа с машини:

Приема на Парацетамакс с Аромат на Капучино 1000 мг не оказва влияние върху шофирането и работата с машини.

Все още няма отзиви.

Напишете първия отзив за „Парацетамакс с аромат на капучино 1000 мг х10 сашета Actavis“

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *